Ta strona używa plików cookie!
close

Debata społeczna - „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

Data dodania: 23 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Na terenie powiatu zgorzeleckiego odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jednym z postulatów zgłaszanych przez mieszkańców było utworzenie punktu przyjęć, w którym dyżur pełniłby funkcjonariusz Policji. Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, rozpoczęły się dyżury dzielnicowego w miejscowym domu kultury.

W Ruszowie na terenie powiatu zgorzeleckiego odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Podczas spotkania rozmawiano na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, służby dzielnicowego, a także stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Węgliniec. Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy dotyczące zarówno bezpieczeństwa jak i kontaktów z funkcjonariuszami, na uregulowaniach prawnych kończąc.

Jednym z postulatów zgłaszanych przez mieszkańców było utworzenie punktu przyjęć, w którym dyżur pełniłby funkcjonariusz Policji. Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, rozpoczęły się dyżury dzielnicowego w Domu Kultury w Ruszowie. W każdą środę w godzinach 18:00 – 19:00 mieszkańcy Ruszowa i okolic będą mieli możliwość spotkania się z policjantem i uzyskania pomocy bądź podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP Zgorzelec