Ta strona używa plików cookie!
close

Nowa, pierwsza w Polsce aplikacja edukacyjna o bezpieczeństwie w sieci

Data dodania: 8 lutego 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Kraj Wrocław

Wrocławscy policjanci z młodzieżą, z okazji międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, zaprezentowali pierwszą w Polsce, aplikację / grę multimedialną o bezpieczeństwie w sieci. Celem tego przedsięwzięcia było stworzenie narzędzia, które łączy w sobie elementy rozrywki z edukacją, a jednocześnie będzie ciekawe i dostępne bezpłatnie dla wszystkich osób korzystających ze smartfonów oraz innych urządzeń multimedialnych. Ponieważ jak wiemy korzystanie z zasobów sieci internetowej oprócz wielu korzyści niesie również różnego rodzaju zagrożenia, podczas używania tych aplikacji, ich użytkownicy dowiedzą się o sytuacjach niebezpiecznych i sposobach na ich unikanie. Wydarzenie odbyło się w Centrum Nauki HUMANITARIUM i zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza.

We wtorek (7 lutego br.) o godz. 11.30 we wrocławskim Humanitarium, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu odbyła się premiera pierwszej w Polsce aplikacji opracowanej przy współpracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu z młodzieżą z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej. Zaangażowana w realizację tego projektu była także spora grupa specjalistów Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu i HUMANITARIUM Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było stworzenie narzędzia, które będzie łączyło w sobie elementy rozrywki i edukacji, a jednocześnie będzie interesujące dla dzieci i młodzieży. Dlatego właśnie tą aplikację tworzyli licealiści i gimnazjaliści. Ale jak pokazują już pierwsze prezentacje dorośli korzystający z tej gry znajdą w niej również informacje, które niewątpliwie ich zaciekawią.

W czasach, kiedy masowe korzystanie z telefonów, komputerów, czy innych urządzeń mobilnych z dostępem do sieci internetowej jest normą, informowanie o zagrożeniach podczas korzystania z sieci wydaje się jak najbardziej uzasadnione. Jak wiemy, oprócz wielu korzyści, które, na co dzień daje nam dostęp do Internetu, pojawiają się też różnego rodzaju zagrożenia. Zadaniem powstałych aplikacji jest informowanie w sposób przystępny jak robić to bezpiecznie. Policjanci o takich sytuacjach zagrożenia i sposobach ich unikania informują wielokrotnie, także podczas różnego rodzaju spotkań, a tym razem współpracując z młodzieżą przenieśli swoje doświadczenia do aplikacji interaktywnej. Dostępna ona będzie dla wszystkich posiadaczy urządzeń mobilnych.

W spotkaniu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu połączonym z inauguracją aplikacji, uczestniczyli m.in. Dyrektor Humanitarium – dr Kamila Myrdek-Rak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych - Robert Bansiak, Dyrerktor Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej – Agata Roma, I Z-ca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Jerzy Kokot, Naczelnik Wydziału Prewencji i Patrolowego podinsp. Krzysztof Gawlik, a także st. sierż. Łukasz Raczkowski z KMP we Wrocławiu pomysłodawca tej aplikacji z gimnazjalistami i licealistami z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak 

 

 

 

 

 

Pobierz film

$esc.html($item.icon)

FILM 1

139 MB

$esc.html($item.icon)

FILM 2

164 MB

Galeria

Powiązane wiadomości