Ta strona używa plików cookie!
close

Czterech kierowców w ciągu jednego dnia straciło prawo jazdy. Zostali zatrzymani przez policjantów z grupy „SPEED”

Data dodania: 17 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci lubińskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami czterem mężczyznom, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalne limity prędkości. Funkcjonariusze realizując zadania grupy „SPEED”, patrolowali drogi powiatu nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na tych kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W wyniku tych działań 4 kierowców straciło prawo jazdy i zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, należący do grupy „SPEED”, na co dzień zajmują się przede wszystkim ujawnianiem kierujących, którzy rażąco naruszają obowiązujące przepisy i stanowią zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tylko w jeden dzień, w wyniku działań drogówki z Lubina, aż czterech kierujących straciło swoje prawa jazdy. Każdy z nich przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista miał na swoim liczniku 113 km/h, a więc o 63 km/h więcej, niż pozwala na to prawo.

Trzech z zatrzymanych kierowców zostało skontrolowanych na drodze K36 w miejscowości Miłosna. To właśnie na tym odcinku w ostatnich latach doszło do dużej liczby wypadków drogowych, z których wiele zakończyło się tragicznie. To miejsce jest objęte szczególnym nadzorem przez lubińskich funkcjonariuszy.

Skontrolowani przez policjantów „piraci drogowi” stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł każdy. Kierowcy otrzymali również za popełnione wykroczenia po 10 punktów karnych.

Policjanci apelują. Kierowco, zwolnij! Prędkość naprawdę zabija. Kierujący, którzy lekceważą przepisy i ignorują obowiązujące limity prędkości, są poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 – 322