Ta strona używa plików cookie!
close

Cyberprzemoc i inne zagrożenia płynące z Internetu

Data dodania: 16 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjska policjantka odwiedziła uczniów jednej ze szkół podstawowych. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo młodych użytkowników w sieci. Funkcjonariuszka rozmawiała z młodzieżą nie tylko o zagrożeniach towarzyszących korzystaniu z nowych technologii, ale i o odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne w obszarze cyberprzestępczości.

Policjantka ze złotoryjskiej komendy spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Spotkanie to miało na celu uświadomienie młodzieży szkolnej o zagrożeniach płynących z użytkowania Internetu i telefonii komórkowej, a jednocześnie uczenie zasad odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z tych technologii.

Funkcjonariuszka przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej opowiedziała uczniom o zagrożeniach towarzyszących korzystaniu z Internetu oraz urządzeń mobilnych. Uczniowie dowiedzieli się, jak postępować w przypadku zetknięcia z przemocą w wirtualnym świecie. Zostali zapoznani z formami cyberprzemocy, a także procedurą postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem. Policjantka omówiła również sytuacje, w których młodzi internauci mogą narazić się na odpowiedzialność za popełniane czyny karalne.

Dzięki spotkaniu uczniowie zdali sobie sprawę jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej. Konsekwencje działań w sieci mogą okazać się naprawdę poważne zarówno dla ofiary, jak i sprawcy cyberprzemocy.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923