Ta strona używa plików cookie!
close

Cyberprzemoc – spotkanie lubińskich policjantek z uczniami

Data dodania: 7 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie pn. „Bezpieczny Junior”, funkcjonariuszki przeprowadziły spotkanie z uczniami Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjantki starały się uświadomić dzieciom, że Internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą także liczne zagrożenia.

Funkcjonariuszki podczas spotkania omówiły najczęściej występujące formy przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego, takie jak nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk.

Policjantki ostrzegały uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwróciły także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Zachęcały uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia szukali wsparcia u dorosłych – rodziców, nauczycieli i innych zaufanych osób. W trakcie spotkania funkcjonariuszki omówiły z dziećmi odpowiedzialność prawną osób nieletnich. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania i uzyskiwali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Wizyta przedstawicieli Policji w szkole z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażeni są w wirtualnym świecie.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
asp.szt. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 – 322