Ta strona używa plików cookie!
close

Ćwiczenia dowódczo - sztabowe pod kryptonimem „Areszt”

Data dodania: 14 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Na terenie Wałbrzycha i gmin powiatu odbyły się działania pod kryptonimem „Areszt”. Scenariusz ćwiczeń przewidywał ucieczkę trzech osób osadzonych w Areszcie Śledczym znajdującym się w Wałbrzychu, następnie pościg za uciekinierami w kierunku Głuszycy oraz działania poszukiwawcze oraz blokadowe w różnych miejscach powiatu wałbrzyskiego.

Ćwiczenia zorganizowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wspólnie z  funkcjonariuszami Aresztu Śledczego w Wałbrzychu. Według scenariusza trzech osadzonych w więzieniu przy ul. Słowackiego mężczyzn korzystając z okazji pokonało ogrodzenie jednostki i uciekło. Od strony ul. Brzechwy w samochodzie na parkingu oczekiwał na nich wspólnik.

Po podjęciu natychmiastowych działań pościgowych funkcjonariusze jeszcze na parkingu zatrzymali jednego ze zbiegów, a następnie podjęli pościg radiowozami za pozostałymi uciekinierami.

Na terenie Głuszycy i Starego Julianowa ustawione zostały posterunki blokadowe. W Jedlinie - Zdroju jeden ze zbiegów wysiadł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo.

Mężczyzna ten ukrył się w lesie, jednak został wytropiony przez przewodnika z psem służbowym. Uciekający pojazdem dwaj pozostali mężczyźni ze wspólnikiem także zostali zatrzymani na posterunku blokadowym.

Po ćwiczeniach dowódcy podsumowali i omówili wyniki prowadzonych czynności.

Działania były okazją do doskonalenia metod i form współdziałania służb w realnych warunkach zagrożenia.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604 - 426 - 995

 

 

Pobierz film

Brak załączników

Galeria