Ta strona używa plików cookie!
close

Ciekawość - pierwszy stopień do … kary nawet 10 lat pozbawienia wolności

Data dodania: 30 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi czterem mężczyznom zatrzymanym przez świdnickich policjantów. Podejrzani, którzy pod osłoną nocy weszli do jednego z domów na terenie miasta, po zatrzymaniu tłumaczyli się ”że chcieli tylko zobaczyć co jest w środku”. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Nocną porą dyżurny świdnickiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś właśnie próbuje się włamać do jednego z domów na terenie miasta. Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno - Patrolowego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Świdnicy natychmiast pojechali na miejsce, by to sprawdzić. W ustalonym domu policjanci ujawnili uszkodzenia mogące świadczyć o włamaniu. Po wejściu do środka na miejscu zastali 3 zaskoczonych mężczyzn w wieku 29,30 i 33 lat. Jeden z nich na widok funkcjonariuszy odrzucił na ziemię trzymane w ręku przedmioty. W trakcie przeszukania budynku policjanci natrafili na jeszcze jednego mężczyznę, 22 - letniego mieszkańca Świdnicy.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. 29-latek miał ponad 3, natomiast pozostali po blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie przesłuchania mężczyźni tłumaczyli, że weszli do domu, bo chcieli "zobaczyć co jest w środku”. Zebrane w tej sprawie materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie im zarzutów, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
st.sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

 

Powiązane wiadomości