Ta strona używa plików cookie!
close

Chojnowianin podejrzany o kradzieże i włamania został tymczasowo aresztowany - policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku

Data dodania: 12 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Na 2 miesiące trafił do aresztu 32-letni mężczyzna zatrzymany przez grębocickich policjantów na terenie gminy Polkowice. Kiedy funkcjonariusze wbiegali na posesję, jej właściciel właśnie szarpał się z podejrzewanym o włamanie mężczyzną, próbując uniemożliwić mu ucieczkę. Mundurowi chwilę później obezwładnili i zatrzymali mieszkańca Chojnowa na gorącym uczynku. Dalsze czynności wykazały, że to nie jedyne przestępstwo, za które przyjdzie mu odpowiedzieć przed sądem. Mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach powrotu do przestępstwa w związku z czym może trafić do zakładu karnego nawet na 15 lat.

Policjanci z Grębocic odebrali zgłoszenie o podejrzeniu włamania do przyczepy kempingowej zlokalizowanej na terenie jednej z posesji w Nowej Wsi Lubińskiej. Szybkie działanie funkcjonariuszy i natychmiast podjęte czynności pozwoliły na zatrzymanie 32-latka na gorącym uczynku. Policjanci po obezwładnieniu zatrzymanego na miejscu przestępstwa, zabezpieczyli i odzyskali przedmioty pochodzące z innych włamań m. in. blisko 4 tysiące złotych, karty bankomatowe i dokumenty pokrzywdzonych, 3 pary kluczyków samochodowych oraz skradziony telefon komórkowy.

Mężczyzna został przewieziony do polkowickiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Chojnowianin tego samego dnia dwukrotnie usiłował się włamać do garaży na terenie tej samej miejscowości, a ponadto skutecznie przedostał się do dwóch domów jednorodzinnych, z których ukradł kolejne wartościowe przedmioty. Wyjaśniając okoliczności związane z przestępczą działalnością podejrzanego, policjanci dodatkowo ustalili, że miał on już na swoim koncie kradzieże z włamaniem, za co został skazany na 2 lata pozbawienia wolności.

Polkowiccy funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia i obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności związane z tą sprawą, jednocześnie nadal poszukując pozostałych przedmiotów utraconych w wyniku działalności przestępczej podejrzanego chojnowianina. Już teraz jednak 32-latek usłyszał 5 zarzutów związanych z kradzieżami oraz włamaniami. Mężczyzna po pobycie w policyjnej celi, decyzją sądu na 2 miesiące trafił do aresztu. Za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi mu kara do 15 lat więzienia.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

Zatrzymany mężczyzna w asyście policji