Ta strona używa plików cookie!
close

Chocianowskie forum z seniorami - policjanci rozmawiali z osobami starszymi o bezpieczeństwie

Data dodania: 2 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Polkowiccy policjanci po raz kolejny spotkali się z seniorami z powiatu, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem spotkanie odbyło się w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach przypominał osobom starszym podstawowe zasady bezpieczeństwa, wskazując jednocześnie sposoby unikania ewentualnych zagrożeń. Przypomniano również metody działania oszustów wyłudzających pieniądze, którzy podają się m.in. za wnuczka, policjanta lub pracownika czy funkcjonariusza innych służb.

Podczas forum poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych między innymi oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, „policjanta” itp., a także przestępstw związanych z osobami podającymi się za pracowników ZUS lub wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie, którzy nielegalnie zbierają pieniądze. Tematem spotkania były również nieuczciwe praktyki rynkowe, w których ofiarami padają seniorzy. Uczestnicy spotkania podzielili się swoim doświadczeniami.

Nie zabrakło również czasu na przypomnienie założeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także przybliżenia zasad działania aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się danym rejonem zamieszkania. Na koniec prowadzący forum funkcjonariusz przypominał o noszeniu odblasków, które zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi muszą nosić w porze wieczorowo-nocnej poza terenem zabudowanym.

Forum dla seniorów zostało zorganizowane we współpracy z Chocianowskim Ośrodkiem Kultury i było realizowane w oparciu o program prewencyjny „Wzorowy Senior”.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

Galeria