Ta strona używa plików cookie!
close

Chcieli wyłudzić pożyczki, ale zostali zatrzymani na gorącym uczynku przestępstwa przez policjantów walczących z przestępczością gospodarczą

Data dodania: 23 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

W wyniku działań operacyjnych wałbrzyscy policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku dwoje mieszkańców Wałbrzycha, którzy próbowali wyłudzić pożyczki w jednym z banków na terenie miasta. Kobiecie za usiłowanie oszustwa grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8. W przypadku mężczyzny maksymalny wymiar kary może wynieść nawet 12 lat, gdyż działał on w warunkach powrotu do przestępstwa.

Obie osoby zostały zatrzymane w siedzibie banku. Najpierw w ręce wałbrzyskich funkcjonariuszy wpadła 18-latka, która podczas składania wniosku pożyczkowego przedłożyła sfałszowaną umowę z rzekomym pracodawcą. Dzień później policjanci udowodnili podobny sposób działania innemu, 35 - letniemu wałbrzyszaninowi. Mężczyzna przekazał pracownikowi banku zaświadczenie, w którym zawarta była nieprawdziwa informacja co do jego zatrudnienia i wysokości osiąganych zarobków.

Podejrzani przed sądem odpowiedzą teraz za usiłowanie oszustwa oraz używanie podrobionych dokumentów. Młodej kobiecie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a mężczyźnie w związku z tym, iż dopuścił się czynu w warunkach recydywy, kara ta może grozić w wymiarze nawet do lat 12.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842 - 04 - 85