Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywali się do garaży. Zostali zatrzymani przez policjantów

Data dodania: 23 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Po krótkim pościgu, w ręce lubińskich policjantów wpadło trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o włamania do garaży. Funkcjonariusze znaleźli przy nich latarkę, 2 kominiarki i rękawice. Dodatkowo, w portfelu jednego z nastolatków ujawniono susz roślinny, a kolejnemu policjanci udowodnili kradzież kilkunastu rowerów na terenie miasta. Wszyscy trzej nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu, a o ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zachowujących się trzech mężczyznach, którzy prawdopodobnie włamują się do garaży na terenie miasta. Policjanci dojeżdżając we wskazane miejsce zauważyli dwie osoby, które na widok radiowozu zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu podejrzani zostali zatrzymani. Chwilę później w ręce innego patrolu wpadł kolejny z mężczyzn, który uciekał ulicami miasta.

Jak się okazało, wszyscy trzej zatrzymani są mieszkańcami Lubina. Po przeszukaniu funkcjonariusze ujawnili przy 19 - latkach latarkę, dwie kominiarki i rękawice.  Dodatkowo w portfelu jednego z nich znaleźli marihuanę. Na miejscu interwencji policjanci ujawnili 2 otwarte garaże, które według właścicieli na pewno były przez nich zamykane. Sprawcy nie zdążyli nic wynieść, gdyż zostali spłoszeni przez patrol policji.

Podejrzani 19-latkowie trafili do policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających. Dodatkowo jednemu z nich funkcjonariusze udowodnili kradzież kilkunastu rowerów i elektronarzędzi. Część skradzionego mienia została już zwrócona właścicielom.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 - 974 - 322