Ta strona używa plików cookie!
close

Chcieli ukraść paliwo z cysterny – dzielnicowi zatrzymali podejrzanych na gorącym uczynku

Data dodania: 28 lutego 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Dzielnicowi z Legnicy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść olej napędowy z cysterny. Policjanci zabezpieczyli na miejscu zdarzenia plastikowe baniaki, które miały do tego posłużyć. Obaj podejrzani trafili do aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Rewiru II Dzielnicowych z legnickiej komendy podczas patrolowania miejscowości Kawice na parkingu stacji paliw zauważyli cysternę oraz zaparkowany przy niej samochód osobowy z otwartym bagażnikiem i stojącymi obok kanistrami. Policyjna intuicja skłoniła funkcjonariuszy do sprawdzenia obu pojazdów i podjęcia natychmiastowej interwencji.

Jak się okazało 36-letni kierowca cysterny, mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego wspólnie z 19-letnim mieszkańcem gminy Prochowice kradli olej napędowy poprzez odkręcenie zaworu spustowego zbiornika i spuszczeniu go za pomocą węża bezpośrednio do przygotowanych kanistrów o łącznej pojemności 150 litrów. Mężczyznom nie udało się dokonać zamierzonego celu z uwagi na szybką interwencję mundurowych.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzut kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Jagoda Ekiert

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria