Ta strona używa plików cookie!
close

Chciał za pomocą kradzionej karty płatniczej wypłacić pieniądze w różnych bankomatach – usłyszał zarzuty

Data dodania: 9 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Polkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wypłaty środków pieniężnych przy pomocy skradzionej karty płatniczej. Sprawca wszedł w posiadanie jej oraz innych rzeczy należących do pokrzywdzonych, w wyniku kradzieży z włamaniem do jednego z lokali usługowych, za co teraz odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku działań operacyjnych ustalili, że za kradzieżą z włamaniem do jednego z polkowickich lokali usługowych może stać 22-letni mieszkaniec Polkowic. W wyniku tego zdarzenia łupem sprawcy padł plecak z zawartością dokumentów, kart bankomatowych oraz kluczyków samochodowych. Podejrzewany mężczyzna jeszcze w tym samym dniu kiedy doszło do włamania, próbował za pomocą przywłaszczonych kart wypłacić pieniądze z różnych bankomatów.

Funkcjonariusze po weryfikacji zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego zatrzymali ustalonego polkowiczanina. 22-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Za te czyny podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600 - 229 - 096