Ta strona używa plików cookie!
close

Chciał wręczyć łapówkę policjantom, żeby uniknąć odpowiedzialności za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości

Data dodania: 2 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Blisko 3.5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca dostawczego Lublina, którego zatrzymali policjanci z komisariatu na wrocławskim Ołbinie. W trakcie interwencji, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, podejrzany próbował nakłonić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Po tym jak zaproponował mundurowym po tysiąc złotych łapówki, został natychmiast zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu i teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Ołbin interweniowali wobec mężczyzny, który mocno nietrzeźwy jechał samochodem. Zgłoszenie otrzymali od innego zaniepokojonego sytuacją kierowcy. Na miejscu okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą dostawczego Lublina jest kompletnie pijany.

Dalsze ustalenia policjantów potwierdziły, że 34-letni mieszkaniec Wrocławia ma blisko 3.5 promila alkoholu w organizmie.

Chwilę później, chcąc uniknąć odpowiedzialności, kierowca ten zaproponował policjantom po tysiąc złotych łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Został natychmiast zatrzymany i trafił do aresztu.

Odpowie teraz za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom i prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Łącznie grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 - 817

 

Powiązane wiadomości