Ta strona używa plików cookie!
close

Chciał wejść na strych i rąbał siekierą w drzwi

Data dodania: 30 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci w środku nocy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie niszczącym siekierą drzwi w jednym z budynków mieszkalnych. Jak się okazało, agresor chciał wejść na strych. Został przez funkcjonariuszy zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Okazało się, że był nietrzeźwy i miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Odpowie teraz za zniszczenie mienia za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z wrocławskiej policjanci tuż przed północą otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który przy pomocy siekiery niszczył drzwi wejściowe na strych. Natychmiast skierował tam funkcjonariuszy Wydziału Prewencji i Patrolowego, którzy na sygnałach szybko przemieścili się w rejon Grabiszynka.

Na miejscu zastali zgłaszającego, który w skrócie opowiedział im o okolicznościach całego zajścia. Człowiekiem z siekierą okazał się nietrzeźwy sąsiad. Mieszkał w tym samym budynku i nie wiadomo dlaczego, w środku nocy chciał pilnie otworzyć drzwi przy użyciu tak drastycznych metod. Policjanci potwierdzili zniszczenia, ale mężczyzny nie było na miejscu. Miał się wcześniej oddalić.

Funkcjonariusze od razu zaczęli sprawdzać teren wokół budynku w poszukiwaniu agresywnego mężczyzny. Po kilku chwilach, powrócił on do budynku i ponownie próbował „otwierać” drzwi na strych. Tym razem nie zdołał jednak umknąć. Policjanci błyskawicznie pojawili się na ostatnim piętrze budynku, skutecznie obezwładniając nietrzeźwego mężczyznę i odbierając mu siekierę, którą miał w rękach.

Podejrzewany w kajdankach pojechał wraz z funkcjonariuszami do Komisariatu Policji Wrocław - Grabiszynek. Tam sprawdzono jego stan trzeźwości i okazało się, że 39-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie.
W związku ze stanem w jakim się znajdował trafił do Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym, gdzie miał czas dojść do siebie i przemyśleć swoje zachowanie.

Odpowie teraz za zniszczenie mienia. Za tego typu czyn grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693-403-817

 

Powiązane wiadomości