Ta strona używa plików cookie!
close

Chciał ukraść motocykl, bo bardzo mu się podobał. Na gorącym uczynku zatrzymali go policjanci

Data dodania: 19 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Siedzącego przy zaparkowanym motocyklu mężczyznę zauważyli policjanci, którzy jechali na związaną z tym interwencję. Brzeszczotem próbował przeciąć łańcuch zabezpieczający przednie koło pojazdu. 34-latek został natychmiast zatrzymany na gorącym uczynku. Tłumaczył, że od pewnego czasu podobał mu się ten pojazd więc postanowił go ukraść. Funkcjonariusze znaleźli przy nim narzędzia mogące służyć do popełnienia tego przestępstwa. Mężczyźnie grozić może teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, interweniowali widząc mężczyznę, który dłuższą chwilę kręcił się przy motocyklu zaparkowanym na terenie wrocławskiego Rakowca.

Policjanci przejeżdżając powoli ulicą zauważyli zaparkowany czarny motocykl oraz siedzącego przy nim mężczyznę. Obserwowany, piłował brzeszczotem zabezpieczenia złożone przez właściciela na przednie koło maszyny.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę. Był to 34-letni mieszkaniec Wrocławia.
Zapytany dlaczego piłuje łańcuch odparł, że od pewnego czasu zwraca uwagę na ten motor, ponieważ bardzo mu się podoba. Jego zdaniem, nikt nie jeździł tym pojazdem i był on porzucony. Mężczyzna stwierdził zatem, że go zabierze i będzie sobie użytkował.
Podczas dalszych czynności, mundurowi ujawnili w posiadaniu zatrzymanego 34-latka, przedmioty mogące służyć do popełnienia tego przestępstwa. Był to m.in. brzeszczot, przecinak, klucze nasadowe, dłuto oraz wiertarko-wkrętarka.

Posługując się nimi, mężczyzna chciał pokonać zabezpieczenia, jednak jego działania zostały skutecznie udaremnione.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693-403-817