Ta strona używa plików cookie!
close

Chciał ukraść i sprzedać elementy trampoliny na złom - został zatrzymany na gorącym uczynku

Data dodania: 29 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusze jednego z wrocławskich komisariatów patrolując Śródmieście zauważyli i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia. Sprawca przeskoczył przez ogrodzenie jednej z posesji i usiłował ukraść znajdujące się tam metalowe części trampoliny. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło po godzinie 16.15 na jednej z prywatnych posesji dzielnicy Śródmieście. Policjanci pełniąc tam służbę patrolową zauważyli w pewnym momencie mężczyznę, który przeskoczył przez ogrodzenie i usiłował dokonać kradzieży metalowych części ze znajdującej się tam trampoliny. Funkcjonariusze natychmiast podjęli wobec niego interwencję i sprawca usiłowania kradzieży został zatrzymany. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Wrocławia.

Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że mężczyzna dokonał już podobnej kradzieży tego typu części na innej posesji. W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono już zarzuty kradzieży mienia oraz usiłowania kradzieży mienia o łącznej wartości 600 złotych. Przyznał się do zarzucanego mu czynu twierdząc, że skradzione elementy chciał sprzedać na złom.

Policjanci potwierdzili też, że 39-latek był już wcześniej wielokrotnie karany za inne przestępstwa popełnione przeciwko mieniu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara do lat 5 pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Powiązane wiadomości