Ta strona używa plików cookie!
close

Chciał taniej chodzić do kina i siłowni, dlatego przerobił legitymację. Kierował także samochodem nie mając prawa jazdy, OC oraz badań technicznych

Data dodania: 4 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali na terenie miasta kierowcę peugeota, który nie miał zapiętych pasów. Ponadto okazało się, że 22-latek nie ma prawa jazdy, aktualnych badan technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jakby tego było mało, kontrolowany posiadał przerobioną legitymacją, bo jak stwierdził, chciał taniej chodzić do kina i siłowni. Podejrzany za popełnione przestępstwo i kilka wykroczeń, odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali do kontroli drogowej peugeota przy ul. Dubois. Kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto okazało się, że 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem i nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

Policjanci sprawdzili także, że młody mężczyzna dwa dni wcześniej dostał już wysoki mandat za kierowanie bez uprawnień. Pomimo tego, wsiadł ponownie za kierownicę. Wobec takiego zachowania, funkcjonariusze nie nałożyli na niego kolejnego mandatu, tylko od razu sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie przez sąd.

Jakby tego było mało, mężczyzna posiadał przy sobie legitymację szkolną, która już na pierwszy rzut oka wydała się policjantom podejrzana. Pieczątki na dokumencie znacznie różniły się od siebie. W trakcie dalszej rozmowy kierujący przyznał, że samodzielnie przedłużył ważność legitymacji, aby taniej wejść do kina i siłowni.

Szczególnie dotkliwy dla kieszeni może okazać się brak ubezpieczenia, bowiem grzywny w takim przypadku mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Kary są uzależnione od okresu pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej w danym roku kalendarzowym.

Oprócz odpowiedzialności za wszystkie powyższe wykroczenia, mężczyzna będzie musiał jeszcze odpowiedzieć za przestępstwo przerobienia dokumentu.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693-403-817