Ta strona używa plików cookie!
close

Chciał sprawdzić czy samochód żony jest sprawny - wsiadł za kierownicę mając 3,6 promila

Data dodania: 31 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z Lubina zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który mając 3,6 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu. Kiedy zatrzymali go funkcjonariusze, tłumaczył się, że chciał tylko sprawdzić, czy samochód żony jest sprawny. O losie tego kompletnie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje teraz sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny lubińskiej policji został powiadomiony przez zaniepokojonych mieszkańców, że mężczyzna poruszający się samochodem osobowym może być nietrzeźwy. Na miejsce został natychmiast wysłany patrol z wydziału prewencji.

Policjanci zauważyli na drodze wolno poruszający się samochód, opisany przez świadków. Kiedy zatrzymali 36-latka do kontroli, czuć było od niego woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że ma w organizmie 3,6 promila.

Kompletnie pijany, a tym samym skrajnie nieodpowiedzialny kierowca, tłumaczył policjantom, że chciał tylko sprawdzić, czy samochód żony jest sprawny.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322