Ta strona używa plików cookie!
close

Chciał pozbyć się narkotyków w toalecie - w działaniach pomógł policyjny pies służbowy

Data dodania: 4 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleziono środki odurzające. Przed wejściem policjantów do mieszkania, podejrzany próbował jeszcze pozbyć się dowodów swojej winy, spuszczając marihuanę w toalecie. Policyjny pies do wykrywania narkotyków szybko doprowadził funkcjonariuszy do miejsca, gdzie znajdowały się zabronione środki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich odpłatnego udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali informację z której wynikało, że podejrzewany przez nich polkowiczanin może mieć związek z przestępczością narkotykową. Po uzyskaniu wystarczającego potwierdzenia, że 32-latek ma w mieszkaniu znaczną ilość marihuany, policjanci przystąpili do działania.

Gdy funkcjonariusze tylko pojawili się pod drzwiami mieszkania mężczyzny i podjęli interwencję, ten w popłochu chciał pozbyć się dowodów w toalecie. Natychmiastowa reakcja mundurowych oraz wykorzystanie w działaniach policyjnego przewodnika psa służbowego, specjalizującego się w odnajdywaniu ukrytych środków odurzających, pozwoliła na zabezpieczenie ponad 230 porcji handlowych marihuany oraz amfetaminy.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich odpłatnego udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Teraz może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

 

 

Galeria