Ta strona używa plików cookie!
close

Byli w odpowiednim miejscu i czasie – pomogli pokrzywdzonym w wypadku drogowym na autostradzie

Data dodania: 26 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, realizując zadania służbowe, byli świadkami wypadku drogowego, do którego doszło w gęstej mgle na opolskim odcinku autostrady A4. Natychmiast ruszyli z pomocą pokrzywdzonym. zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy przedmedycznej, ewakuowali z rozbitych pojazdów, powiadomili służby.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu realizowali czynności służbowe na terenie wojewodztwa śląskiego. Wracając na Dolny Śląsk, na opolskim odcinku autostrady A4 byli świadkami wypadku drogowego, w którym uczestniczyły 3 pojazdy.

Do wypadku doszło w trudnych warunkach atmosferycznych. Panowała gęsta mgła. W pewnym momencie pojazdy zaczęły wpadac na siebie po tym, jak jeden z nich rozpoczął gwałtowne hamowanie. Rozbite samochody zatrzymały się w miejscach, w których szczególnie ze względu na bardzo ograniczoną widoczność, stanowiły duże niebezpieczeństwo dla innych pojazdów poruszających się autostradą.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, poruszający się nieoznakowanym pojazdem, natychmiast ruszyli z pomocą pokrzywdzonym. Jeszcze przed przybyciem na miejsce powiadomionych służb ratunkowych, zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed najechaniem innych pojazdów, udzielili pomocy przedmedycznej i zabezpieczyli stan jednego z poszkodowanych, który został ranny. Policjanci ewakuowali też jednego z kierujących z rozbitego pojazdu w bezpieczne miejsce, poza autostradę.

Prawdopodobną przyczyną wypadku była ograniczona widoczność i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

asp. szt. Paweł Petrykowski

 

Galeria