Ta strona używa plików cookie!
close

Byli poszukiwani listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności – wpadli w ręce policjantów

Data dodania: 6 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. To osoby podejrzane o popełnienie przestępstw narkotykowych oraz przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Jeden z nich usiłując uniknąć zatrzymania wyskoczył przez okno z I piętra. Nic mu to jednak nie dało. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Najbliższy czas spędzą w zakładzie karnym.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 2 mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Poszukiwani listami gończymi, ukrywając się zmieniali co rusz miejsca pobytu. 

Jeden z zatrzymanych, 28 - latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Słupsku za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości popełnione w warunkach recydywy. W chwili zatrzymania był zaskoczony działaniem policjantów i nie stawiał oporu. Zgodnie z postanowieniem słupskiego sądu najbliższe 4 miesiące spędzi zakładzie karnym.

Drugi z mężczyzn, gdy na posesji, gdzie się ukrywał pojawili się policjanci, chcąc uniknąć zatrzymania wyskoczył przez okno z I piętra budynku mieszkalnego. Nic to mu jednak nie dało. 29 - latek został natychmiast zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafił już do zakładu karnego. Za popełnione przestępstwa narkotykowe, zgodnie z decyzją sądu, spędzi w więzieniu najbliższych 14 miesięcy.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(Źródło - KPP w Złotoryi)