Ta strona używa plików cookie!
close

Byli poszukiwani listami gończymi – policjanci ze Złotoryi zatrzymali 3 osoby

Data dodania: 30 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Poszukiwani często zmieniali miejsca zamieszkania, ukrywali się u znajomych oraz wyjeżdżali za granicę. Wszyscy zatrzymani już trafili do aresztu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi za popełnione przestępstwa. Pierwszy z zatrzymanych 27-letni złotoryjanin poszukiwany był przez sąd za przestępstwo przeciwko mieniu. Wiedząc, że jest poszukiwany ukrywał się przez kilka miesięcy poza granicami kraju. Policjanci nie odpuszczali jednak. Gdy tylko wrócił z zagranicy został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Mężczyzna podczas czynności nie stawiał oporu, był zaskoczony działaniem funkcjonariuszy. W zakładzie karnym spędzi teraz najbliższy rok i 4 miesiące.

Podobnie było w przypadku 32-letniego mieszkańca Złotoryi, który był poszukiwany za rozbój, kradzież sklepową oraz inne przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna ukrywał się od pewnego czasu zarówno w Złotoryi jak i innych miastach na terenie województwa dolnośląskiego. Gdy policjanci namierzyli go natychmiast podjęli czynności skutkujące jego zatrzymaniem. Został przewieziony do zakładu karego, gdzie spędzi prawie 2 lata.

Trzeci z mężczyzn, 43-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego był poszukiwany od ponad miesiąca przez legnicką prokuraturę, w związku z zaistniałym wypadkiem komunikacyjnym. Mężczyzna przebywał tymczasowo w Złotoryi.

Został zatrzymany, a następnie przewieziony do aresztu śledczego.

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

 

nadkom. Krzysztof Zaporowski