Ta strona używa plików cookie!
close

Był poszukiwany listem gończym - wpadł przez jazdę po alkoholu

Data dodania: 9 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd kierowany przez mężczyznę, u którego w wyniku przeprowadzonego badania stwierdzono stan po użyciu alkoholu. W trakcie legitymowania okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym, celem odbycia kary 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zgodnie z dyspozycją sądu umieścili mężczyznę w policyjnym areszcie, skąd trafi prosto do zakładu karnego.

6 maja br. o godzinie 20.40 przy al. Rzeczypospolitej w Legnicy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu.
Okazało się, że 41-letni legniczanin miał 0,28 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że jest on poszukiwany listem gończym przez sąd, celem odbycia kary 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

41-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie, skąd zostanie doprowadzony do zakładu karnego w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
podkom. Iwona Król-Szymajda
tel. 504-798-649

 

Powiązane wiadomości