Ta strona używa plików cookie!
close

Był poszukiwany i kierował samochodem pod wpływem narkotyków – zatrzymali go policjanci

Data dodania: 20 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Ponadto po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że jest on poszukiwany listem gończym do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności. Legniczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

W trakcie pełnienia służby legniccy funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Fiata. Podczas rozmowy mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Policjanci zauważyli u kierującego symptomy mogące świadczyć o tym, że znajduje się pod wpływem narkotyków.

Badanie narkotesterem potwierdziło przeczucia funkcjonariuszy i wykazało, że 26-latek znajduje się pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań.

Jednak to nie wszystko co legniczanin miał na swoim sumieniu, ponieważ po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że kierujący jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności.
26-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Legnicy

 

Powiązane wiadomości