Ta strona używa plików cookie!
close

Był poszukiwany, kierował na zakazie i pod wpływem narkotyków - zatrzymany przez legnickich policjantów

Data dodania: 4 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Ponadto po sprawdzeniu kierowcy przez funkcjonariuszy w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że jest on poszukiwany do odbycia kary 18 miesięcy pozbawienia wolności. Na domiar złego kierowca miał aktywne 4 zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na ulicy Ściegiennego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki daewoo. Podczas wykonywanych czynności mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, co wzbudziło podejrzenia policjantów, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków.

Badanie narkotestem wykazało, że 19-latek znajduje się pod wpływem środków odurzających. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie została pobrana mu krew do dalszych badań. Po sprawdzeniu legniczanina w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że kierujący jest poszukiwany celem odbycia kary 18 miesięcy pozbawienia wolności. Na domiar złego młody mężczyzna miał aktywne 4 zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, ostatni do kwietnia 2021 r. Mieszkaniec Legnicy trafił do policyjnego aresztu.

Przypominamy!!!

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
podkom. Iwona Król-Szymajda
tel. 504-798-649