Ta strona używa plików cookie!
close

Był poszukiwany 3 listami gończymi i kierował pojazdem mimo ciążącego na nim zakazu sądowego

Data dodania: 21 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na terenie Gminy Marciszów zatrzymali 45 - letniego mężczyznę kierującego pojazdem mechanicznym, mimo obowiązującego zakazu sądowego. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że jest on poszukiwany 3 listami gończymi. Przypomnijmy, że za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kamiennogórskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda, którego 45 - letni kierujący, mieszkaniec powiatu otmuchowskiego, posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności po sprawdzeniu go w policyjnych systemach informatycznych okazało się, iż jest on poszukiwany 3 listami gończymi w celu odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, gdzie został zatrzymany. Następnie trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy. O jego całkowitej karze zdecyduje teraz sąd.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
mł. asp. Paulina Basta
tel. 600-228-846

Policjanci wprowadzają zatrzymanego mężczyznę do radiowozu