Ta strona używa plików cookie!
close

Był nietrzeźwy i nie miał uprawnień do jazdy samochodem – policjanci zatrzymali kierowcę

Data dodania: 29 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania lub pod wpływem alkoholu. Do zatrzymania właśnie takiego kierującego przez funkcjonariuszy doszło w minioną niedzielę na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu  w nocy 28 października br. patrolowali rejon dzielnicy Stary Zdrój. Przed godziną 1:00 zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto 27-letni mieszkaniec Wałbrzycha nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za popełnione czyny stanie teraz przed sądem.

Przypominamy !!!

Za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-05-85