Ta strona używa plików cookie!
close

Bolesławieccy policjanci udaremnili kradzież samochodu osobowego – 3 osoby zostały zatrzymane

Data dodania: 4 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o usiłowanie kradzieży pojazdu z parkingu osiedlowego. Dodatkowo jedna z nich odpowie za posiadanie środków odurzających. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali na gorącym uczynku dwie kobiety i mężczyznę podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Troje mieszkańców Zgorzelca przyjechało wieczorem do Bolesławca w konkretnym celu. W ich zainteresowaniu był pojazd zaparkowany na jednym z osiedli. Jedna z kobiet pozostała na czatach, a pozostała dwójka włamała się do samochodu i próbowała uruchomić silnik. Kiedy im się to nie udało, postanowili chociaż ukraść rzeczy pozostawione w aucie. Policjanci jadąc jedną z ulic osiedla zauważyli dwie osoby stojące przy otwartej masce pojazdu, które na ich widok szybko wsiadły do innego auta i odjechały. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd i ustalili, że w środku znajdują się trzy osoby: dwie kobiety i mężczyzna. W wyniku przeszukania policjanci u jednej z kobiet znaleźli środki odurzające w postaci metamfetaminy.

Wszyscy zatrzymani w tej sprawie usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, a 20-latka dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. W toku prowadzonych czynności bolesławieccy funkcjonariusze ustalili, że 23-letnia kobieta ma na swoim koncie 2 inne kradzieże pojazdów. Natomiast 28-letni mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu a obecnie jest podejrzany o kradzież jeszcze jednego samochodu i paserstwo.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, natomiast posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP Bolesławiec
asp. szt. A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

 

 

Galeria