Ta strona używa plików cookie!
close

Blisko dwa lata spędzi w więzieniu. Dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków oraz tytoniu bez polskich znaków akcyzy

Data dodania: 19 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej w Wałbrzychu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności 25 – latek odpowie też przed sądem za posiadanie narkotyków oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze zatrzymali 25 - latka w jednym z mieszkań, w dzielnicy Nowe Miasto, w wyniku pracy operacyjnej. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia kary 1 roku 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz przez Sąd Rejonowy w Kłodzku. W tym drugim przypadku wałbrzyszanin ma spędzić 4 miesiące za kratami więzienia.

W trakcie wykonywania czynności policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu, w którym ukrywał się poszukiwany, środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać kilkadziesiąt porcji handlowych tego narkotyku oraz podręczne wagi do porcjowania narkotyków, a także telefony komórkowe. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie także handel narkotykami.

Ponadto w wyniku przeszukania mieszkania funkcjonariusze ujawnili 8 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę blisko 9 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy mężczyźnie także pieniądze w kwocie 1,7 tys. złotych, które mogą pochodzić z procederu przestępczego.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za posiadanie narkotyków oraz nielegalnego tytoniu. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Wałbrzych)
Oficer Prasowym
sierż. szt. Marcin Świeży

 

 

 

Galeria