Ta strona używa plików cookie!
close

Blisko 50 razy zapłacił skradzioną kartą za zakupy – policjanci zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 12 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który blisko 50 razy posłużył się skradzioną kartą płatniczą. Mężczyzna płacił nią za zakupy w różnych punktach handlowych na terenie miasta.  Do przestępstwa doszło w marcu br. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na ponad 1200 zł. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 29-letniego  mężczyznę, podejrzanego  o kradzieże z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło 23 marca br. w Jeleniej Górze. 29-latek jadąc taksówką , wykorzystał nieuwagę kierowcy i go okradł. Jego łupem padł portfel wraz z kartą płatniczą. Mężczyzna postanowił kartę wykorzystać i zapłacił nią  prawie 50 razy za różne zakupy.  Sprawca płacił nią w aptekach, w dyskontach spożywczych, jak również za posiłki. Poniesione straty właściciel oszacował na ponad 1200 złotych.
 
Pokrzywdzony kiedy zorientował się, że ktoś wykorzystał jego kartę zawiadomił o tym Policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w te sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy monitoringu wytypowali i zatrzymali 29-latka jako podejrzewanego o te czyny.
 
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.  Teraz mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem, za co  grozić mu  może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
 
kom. Kamil Rynkiewicz