Ta strona używa plików cookie!
close

Blisko 2,2 tys. porcji narkotyków i tymczasowy areszt dla podejrzanego

Data dodania: 1 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Strzelin

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową dolnośląskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilość środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie i mieszkaniu amfetaminę oraz marihuanę, z której można było uzyskać blisko 2,2 tys. porcji handlowych. Mieszkaniec Strzelina usłyszał już zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara pozawiewania wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu przy jednej z ulic na terenie Strzelina zatrzymali 25-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o posiadanie środków odurzających.

Podczas przeprowadzonych działań, policjanci dokonując kontroli pojazdu osobowego Audi A4 w którym znajdował się mężczyzna zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę, z której można było uzyskać blisko 2,2 tys. porcji handlowych narkotyków.

Na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, do czego się przyznał. Sąd Rejonowy w Strzelinie zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że posiadanie środków odurzających w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a jeżeli w grę wchodzi ich znaczna ilość to nawet do lat 10.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Ireneusz Szałajko
tel. 603-765-940