Ta strona używa plików cookie!
close

Biegacze rywalizowali o Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu

Data dodania: 2 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

O Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu w biegu na 10 km w weekend rywalizowało kilkudziesięciu policjantów. Zawody odbyły się podczas rozgrywanego IV Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wśród policjantek najlepsza okazała się Joanna Woźniak-Cieślar z komisariatu w Długołęce, a najlepszym policjantem okazał się Wiktor Janiszewski z komendy powiatowej w Trzebnicy. Policyjna drużyna reprezentująca IPA Region Wrocław zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji szkół biegowych.

W minioną sobotę we Wrocławiu odbył się IV już Bieg Uniwersytetu Medycznego. W zawodach wystartowało blisko 800 zawodników i zawodniczek, w tym kilkudziesięciu policjantów. W ramach zawodów odbył się również Bieg  Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu. Trasa zmagań biegaczy wiodła przez Wojszyce, ulicą Grota Roweckiego, w stronę Biestrzykowa i z powrotem  w stronę Szpitala.

Najlepszymi policjantkami na dystansie okazały się:

1.  Joanna Woźniak-Cieślar -  KP Długołęka
2.  Renata Piech - KMP we Wrocławiu
3. Katarzyna Szpyrna - WRD KMP Wrocław.

W rywalizacji policjantów najlepsi byli:

1. Wiktor Janiszewski - KPP Trzebnica
2. Szymon Fiedorow - KWP we Wrocławiu
3. Paweł Jankowski - KMP we Wrocławiu.   

Ponadto trzecie miejsce w klasyfikacji szkół biegowych zajęła policyjna drużyna reprezentująca IPA Region Wrocław w składzie:

• Mariusz  Cieślak - KMP we Wrocławiu
• Paweł Czechowski - KP Wrocław Krzyki
• Szymon Fiedorow - KWP we Wrocławiu 
• Zbigniew Jedrzejewski - KWP we Wrocławiu 
• Bartłomiej Majchrzak - KWP we Wrocławiu
• Tomasz Mosór - CBŚP Wrocław  
• Renata Piech - KMP we Wrocławiu   
• Joanna Woźniak-Cieślar - KP Długołęka

Nagrody najszybszym policjantkom i policjantom w tegorocznej edycji Biegu wręczał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu nadkom. Karol Pawłowski, przewodniczący KKOP we Wrocławiu Pan Zygmunt Kijak oraz Przedstawiciel IPA Region Wrocław Pan Andrzej Kos.  

Podczas trwania zawodów ta terenie biegowego miasteczka rozstawione było stoisko informacyjne Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji  - Dolnośląskiej Grupy IPA, na którym dzięki uprzejmości Naczelnika Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP we Wrocławiu, wystawiona była bardzo ciekawa kolekcja policyjnych czapek, noszonych przez funkcjonariuszy Policji z różnych europejskich krajów.

Źródło: KWP we Wrocławiu

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

Galeria