Ta strona używa plików cookie!
close

Bieg sztafetowy - „Wokół Niepodległości”

Data dodania: 4 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci wraz z innymi służbami mundurowymi wzięli udział w biegu sztafetowym pn. „Wokół Niepodległości” w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem imprezy jest Komendant Główny Straży Granicznej. Bieg odbył się w godzinach nocnych i wczesnoporannych.

2 października 2018 roku w regionie jeleniogórskim odbył się bieg sztafetowy pn. „Wokół Niepodległości” zorganizowany przez Komendanta Głównego Straży Granicznej na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Biorą w nim udział funkcjonariusze i pracownicy służb mundurowych, w tym Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Uczestnicy biegną wzdłuż polskiej granicy nieprzerwanie przez 18 dni, pokonując dystans ok. 3600 km.

Przez region jeleniogórski sztafeta biegła 2 października br. w godzinach nocnych i wczesnoporannych.

Policjanci z garnizonu policji jeleniogórskiej biegli na następujących odcinkach:
1. Odcinek nr 189 rozpoczął się w Podgórzynie około godziny 02.47. Przejęcie sztafety nastąpiło w zatoczce PKS. Na tym odcinku biegli –asp. szt. Jerzy Urban oraz asp.szt. Tomasz Ciepliński
2. Odcinek nr 190 rozpoczął się w Piechowicach około godziny 3.53, a przejęcie sztafety nastąpiło w zatoczce MZK, na pętli autobusowej przez asp.szt. Maję Mejer oraz Jolantę Siarkiewicz.
3. Odcinek nr 191 – początek około godziny 4.37. Sztafetę przejęli insp. Zbigniew Markowski, podinsp. Marek Urbański oraz asp.szt. Dariusz Gutowski w zatoczce przed Zakrętem Śmierci. Trasa kończyła się na Rozdrożu Izerskim, gdzie sztafetę przejęły służby mundurowe z terenu Zgorzelca.

Policjanci z odcinka 189 oraz 190 towarzyszyli kolegom do zakończenia biegu do Rozdroża Izerskiego i wspólnie zakończyli sztafetę.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

 

Galeria