Ta strona używa plików cookie!
close

Bieg z Policją - FINAŁ

Data dodania: 2 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Na starcie wielkiego finału Biegu z Policją stanęło ponad 250 gotowych do wspólnej rywalizacji biegaczy. Impreza miała charakter otwarty, w związku z tym na 10-kilometrowej trasie wyznaczonej ulicami miasta Góra do mety pobiegli wszyscy chętni zawodnicy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Komendant Główny Policji.

Impreza sportowa rozpoczęła się na stadionie sportowym w Górze. Do wspólnej rywalizacji w biegu na 10 kilometrów stanęli wszyscy chętni uczestnicy zawodów. Ponad 250 biegaczy w duchu sportowej rywalizacji walczyło o tytuł najlepszych w poszczególnych kategoriach. Pierwsi na mecie zawodnicy przybiegli już po 30 minutach. W trakcie zawodów rozgrywane były również Mistrzostwa Polski Policjantów w biegu na dystansie 10 kilometrów.

Impreza ta jest już na stałe wpisana do policyjnego kalendarza imprez sportowych. Patronat honorowy nad biegiem objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Komendant Główny Policji. W wydarzeniu sportowym wzięła udział Reprezentacja Komendanta Głównego Policji wraz z trenerem insp. Tomaszem Kubickim.

Na zwycięzców oraz wszystkich uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. W kategorii "Open" były to nagrody finansowe, a w Mistrzostwach Polski Policjantów nagrody rzeczowe.

Bieg w trakcie blisko 30 - stopniowego upału przysporzył też wiele pracy obecnym na miejscu Ratownikom z Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu. Podejmowali oni działania ratunkowe wobec uczestników, których organizmy pomimo dzielnego zmagania z panującą spiekotą, odmówiły posłuszeństwa. Policyjni ratownicy medyczni interweniowali w różnych przypadkach, z czego dwa z nich dotyczyły poważnego zagrożenia zdrowia osób biorących czynny udział w imprezie sportowej.
 
Ponadto kilkadziesiąt chętnych dzieci wzięło udział w biegu "Komisarz LEW i maluchy" pod patronatem PKO BP w Górze. Każdy kto wystartował, otrzymał pamiątkowy medal, a trzy pierwsze miejsca puchary i nagrody rzeczowe. Bieg zwyciężył Aleksander Radoszko.


Poniżej prezentujemy listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Klasyfikacja Generalna Kobiet

1. CHEMUTAI JOYLINE
2. MBATHA RUTH
3. OIGO CHRISTINE

Klasyfikacja Generalna Mężczyzn

1. KIMAIYO HILLARY
2. CHERUIYOT LABAD
3. KARBOWIAK KAMIL

Klasyfikacja Generalna Kobiet – VII Mistrzostwa Polski Policjantów

1. KAPERA MONIKA
2. FICNER ANNA
3. BOSIAK PATRYCJA

Klasyfikacja Generalna Mężczyzn – VII Mistrzostwa Polski Policjantów

1. BURGHARDT JAKUB
2. OŚLIZŁO ŁUKASZ
3. POŁEĆ DAMIAN

Klasyfikacja Kobiet – kategoria IPA

1. WOŹNIAK – CIEŚLAR JOANNA
2. SZPOCIŃSKA SYLWIA
3. PIECH RENATA
Klasyfikacja Mężczyzn – kategoria IPA

1. BURGHARDT JAKUB
2. POŁEĆ DAMIAN
3. CEREMUGA MATEUSZ

Klasyfikacja Kobiet – kategoria NSZZP

1. FICNER ANNA
2. WOŹNIAK – CIEŚLAR JOANNA
3. MAZANEK NATALIA

Klasyfikacja Mężczyzn – kategoria NSZZP

1. OŚLIZŁO ŁUKASZ
2. POŁEĆ ARKADIUSZ
3. WOJCIECHOWSKI MACIEJ

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło: KPP w Górze
kom. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747 

 

 

Galeria