Ta strona używa plików cookie!
close

Bezpieczny przejazd każdego dnia

Data dodania: 30 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Kształtowanie bezpiecznych zachowań i właściwych postaw, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i dążenie do ograniczenia licznych wypadków, to główne cele akcji „Bezpieczny piątek” prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd- szlaban na ryzyko!”. Komenda Powiatowa Policji w Lubinie wspiera kolejną edycję akcji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Każdego roku na przejazdach kolejowych dochodzi do 200-250 kolizji i wypadków, w wyniku których ginie kilkadziesiąt osób. W miejscach niedozwolonych ma miejsce około 300 wypadków rocznie, w których śmierć ponosi średnio ponad 200 osób. Bezpieczeństwo na przejazdach i w rejonie tzw. „dzikich przejść” jest wspólną sprawą wszystkich, którzy mogą mieć na nie wpływ, czyli m.in. : kolei, samorządów, zarządców dróg, policji.

Dlatego też Komenda Powiatowa Policji w Lubinie wspiera kolejną edycję akcji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pn. „Bezpieczny piątek” prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”, której policja jest wieloletnim partnerem. Celem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie liczby zdarzeń na przejazdach oraz edukacja uczestników ruchu drogowego na rzecz bezpiecznych zachowań podczas korzystania z przejazdów kolejowych.

Policjanci z lubińskiej komendy będą zatem w każdy piątek do końca wakacji prowadzić akcje informacyjno - prewencyjne, rozdając na przejazdach znajdujących się na terenie powiatu ulotki i broszury informacyjne.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie internetowej: Bezpieczny przejazd ''Szlaban na ryzyko!'' - bezpieczny-przejazd.pl

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Karolina Hawrylciów
tel. 76 8406 246

 

 

Pobierz film

Galeria