Ta strona używa plików cookie!
close

Bezpieczny Malczycki Rajd Rowerowy z udziałem średzkich policjantów

Data dodania: 29 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Kilkadziesiąt oznakowanych rowerów to rezultat działań średzkich policjantów w związku z Rajdem Rowerowym, jaki odbył się w Malczycach. Była to również doskonała okazja, by z uczestnikami imprezy porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, przypominając tym samym o podstawowych zasadach i przepisach. Policjanci sprawdzali również obowiązkowe wyposażenie jednośladów i zachęcali do jazdy w kaskach rowerowych.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego komendy powiatowej w Środzie Śląskiej oznakowali kilkadziesiąt jednośladów. Przy tej okazji przypomnieli uczestnikom rajdu zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Działania te miały na celu bezpieczeństwo tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego (rowerzystów), a więc tej grupy, która w sytuacji zderzenia z pojazdem jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia. Stąd też zachęcanie zarówno starszych, jak i młodszych miłośników jednośladów do stosowania kasków rowerowych, które stanowią właściwie jedyną ich ochronę.

Przed rozpoczęciem rajdu policjanci sprawdzali też stan techniczny jednośladów i przypominali, że rowery, podobnie jak pojazdy, powinny być sprawne i posiadać obowiązkowe wyposażenie.

Działania policjantów ze średzkiej drogówki wpisują się w realizowaną przez funkcjonariuszy kampanię pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

 

 

Galeria