Ta strona używa plików cookie!
close

Bezpieczny junior w sieci - spotkanie młodzieży z lubińskimi policjantkami

Data dodania: 19 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjantki z lubińskiej komendy w ramach działań profilaktycznych pn. „Bezpieczny junior”, spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubinie. Prelekcja poświęcona była przede wszystkim cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. W obecnych czasach, gdzie wszyscy mają dostęp do Internetu, bardzo ważne jest posiadanie świadomości, jakie zagrożenia mogą nas spotkać ze strony osoby znajdującej się po drugiej stronie ekranu.

Podczas spotkania z policjantkami uczniowie zostali poinformowani, czym jest cyberprzemoc i jakie mogą być jej formy. Następnie funkcjonariuszki  rozmawiały z młodzieżą na temat konsekwencji oraz przewidzianych środków prawnych za obrażanie, nękanie, zastraszanie czy ośmieszanie innych w sieci. Policjantki tłumaczyły, iż prześladowanie za pomocą Internetu jest szczególnie groźne dlatego, że kompromitujące czy poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze, jako kopie na wielu komputerach, nawet po tym, jak sprawca zostanie ukarany.

Wśród młodzieży często brak świadomości tego, jak destrukcyjne i nieodwracalne mogą się stać z pozoru błahe zaczepki i różnego typu nękanie innych za pomocą środków elektronicznych. Zaskoczeniem dla niektórych była surowość kar przewidzianych w kodeksie.

st. asp. Monika Kaleta

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
tel. 601 – 974 - 322

 

Galeria

Powiązane wiadomości