Ta strona używa plików cookie!
close

Bezpieczny długi świąteczny weekend. Policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2017”

Data dodania: 14 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Dolnośląscy policjanci w okresie 14-18 czerwca br. prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne na drogach naszego województwa mające na celu zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu. Szczególną uwagę podczas akcji funkcjonariusze będą zwracać na te wykroczenia popełniane przez kierowców, które niejednokrotnie stają się przyczynami poważnych w skutkach wypadków drogowych m.in. niestosowanie się do obowiązujących przepisów i znaków, nadmierną prędkość lub wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, a także jazdę po alkoholu. W czwartek policjanci czuwać będą również nad bezpieczeństwem osób biorących udział w procesjach podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała.

Działania pod kryptonimem „Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2017” rozpoczynają się na drogach Dolnego Śląska porankiem 14 czerwca br. i potrwają aż do późnych godzin wieczornych 18 czerwca 2017 roku. W planowanej akcji oprócz policjantów pionu ruchu drogowego, weźmie udział również wielu funkcjonariuszy pionu prewencji.

Celem głównym prowadzonej kampanii jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym po naszym województwie. Mimo poprawy kultury jazdy oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących na drogach zasad. Do najczęstszych wykroczeń, które niejednokrotnie stają się przyczynami poważnych zdarzeń drogowych należą: nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, usterki techniczne, a także kierowanie pod wpływem alkoholu.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności na drogach będą także monitorować sytuację i dbać o płynność ruchu, a także natychmiast reagować na zachowania kierowców niezgodne z obowiązującymi przepisami.

Dolnośląscy policjanci apelują do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę podczas podróży. Przypominają też, że podczas ubiegłorocznego czerwcowego długiego weekendu doszło do 28 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 3 osoby, a 29 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 128 pijanych kierowców.

kom. Kamil Rynkiewicz 

 

Powiązane wiadomości