Ta strona używa plików cookie!
close

Bezpiecznie na Uniwersytecie Wrocławskim

Data dodania: 8 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

8 kwietnia 2016 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego rozpocznie się cykl spotkań informacyjnych młodzieży z przedstawicielami służb mundurowych. Głównymi tematami rozmów będą zagrożenia czyhające na młodych ludzi we współczesnym świecie, związane m.in. z narkotykami, czy też oszustwami z wykorzystaniem nowych technologii. Natomiast zajęcia inauguracyjne poświęcone będą także kryminalnym zagadkom Wrocławia.

Organizatorami tego przedsięwzięcia jest Uniwersytet Wrocławski wspólnie z Komendą Miejską Policji we Wrocławiu, Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej oraz Centrum Ratownictwa. Głównym celem działań jest uświadamianie studentom, jakie zagrożenia mogą na nich czyhać we współczesnym świecie. Prowadzący zajęcia opowiadać będą uczestnikom spotkań m.in. o niebezpieczeństwach związanych narkotykami i dopalaczami, oszustwach z użyciem nowoczesnych technologii, a także terroryzmie i handlu ludźmi.

Uroczystą inaugurację cyklu spotkań zaplanowano na 8 kwietnia br. Rozpocznie się ona o godz. 10.00 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Po części oficjalnej, z udziałem rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu oraz Komendanta Straży Granicznej, odbędą się pierwsze zajęcia pn. „Kryminalny Wrocław”.

Studenci podczas spotkań będą mieli możliwość dowiedzieć się m.in. od ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na czym polegają kryminalistyczne badania miejsca zdarzenia. Zostanie odegrana specjalnie przygotowana scenka, a następnie do pracy wkroczą technicy, którzy omówią poszczególne etapy oględzin miejsca przestępstwa i sposoby zabezpieczenia śladów. Na pytania uczestników spotkań odpowiadać będą także biegli w tej dziedzinie.

Kolejne spotkania odbędą się na terenie Kampusu Grunwaldzkiego oraz Kampusu Koszarowa, a ich tematy to: „Active Shooter”, „Nielegalna migracja”, „Oszustwa przy użyciu nowoczesnych technologii”, „Dopalacze i narkotyki”, „Problematyka bezpieczeństwa w socjologicznej perspektywie”, „Zagrożenia terrorystyczne – bezpieczny student”, „Handel ludźmi” oraz „Praca i kariera w służbach mundurowych”.

Osoby chętne do udziału w zajęciach już teraz mogą dokonać rejestracji na stronie internetowej:

Inauguracja cyklu #BEZPIECZNIE na Uniwersytecie Wrocławskim

asp. szt. Paweł Petrykowski