Ta strona używa plików cookie!
close

Bezpieczni na drodze i nie tylko - spotkanie z dzielnicowymi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data dodania: 12 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Oławscy policjanci prowadzą cyklicznie spotkania dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa wśród przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Kolejne pogadanki z cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, poprowadziła funkcjonariuszka rewiru dzielnicowych. Tym razem policjantka spotkała się z uczniami klas drugich i z przedszkolakami w oławskiej jednostce policji.

Oprócz zwiedzania komendy, oglądania policyjnych radiowozów, uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie i dzieci z Miejskiego Przedszkola „Bajka”, mieli możliwość przypomnienia sobie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjantka zwróciła uwagę dzieci na to, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, w jaki sposób poruszać się rowerem po ścieżkach rowerowych.

Dzielnicowa asp. Wioletta Polerowicz wskazała uczniom najczęściej popełniane przez najmłodszych użytkowników ruchu drogowego błędy, takie jak przechodzenie przez jezdnię w miejscach nieoznakowanych, przebieganie przez jezdnię. Ponadto, funkcjonariuszka podczas spotkań poruszyła wiele innych, również ważnych tematów. Wśród nich było m.in. bezpieczeństwo w domu, na podwórku, w szkole. Poinformowała także uczestników, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z Internetu. Przestrzegła przed konsekwencjami zachowań agresywnych wśród dzieci zachowaniach uczuliła na właściwe zachowania w kontaktach z osobami nieznanymi.

W pogadankach wzięło udział 52 uczniów oraz ich opiekunowie.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497

 


 

Galeria