Ta strona używa plików cookie!
close

Bezpieczni na drodze - spotkanie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”

Data dodania: 4 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci dbając o kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży cyklicznie prowadzą pogadanki z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Tym razem spotkanie odbyło się w złotoryjskiej jednostce, gdzie oprócz zwiedzania komendy i policyjnych radiowozów uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 mieli możliwość przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno w teorii jak i w praktyce.

Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi odwiedzili miejscową jednostkę policji. Dzieci zwiedziły pomieszczenia komendy oraz zapoznały się z pracą funkcjonariuszy. Nie brakowało chętnych do tego, aby zobaczyć policyjne radiowozy od środka, a w szczególności usiąść za ich kierownicą. Ważną częścią spotkania były rozmowy na temat bezpieczeństwa. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne przypominające zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, jazdy na rowerze, podróży samochodem oraz środkami komunikacji publicznej. Policjantka prowadząca spotkanie poinformowała o najczęstszych błędach popełnianych przez najmłodszych podczas poruszania się jezdnią w przypadku braku chodnika oraz zwróciła uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w porze jesienno - zimowej.

Równie istotną częścią spotkania były praktyczne zajęcia na terenie miasteczka ruchu drogowego, gdzie policjantka sprawdziła umiejętności poruszania się najmłodszych po drodze. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami, m.in. nie miały problemu z prawidłowym przejściem przez jezdnię w miejscu wyznaczonym. Na koniec spotkania każdemu uczestnikowi zostały wręczone elementy odblaskowe.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923

 

 

Galeria