Ta strona używa plików cookie!
close

Bezpieczne Ferie 2017 – spotkania z dziećmi i młodzieżą 

Data dodania: 16 stycznia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci w związku ze zbliżającymi się dużymi krokami feriami zimowymi zorganizowali spotkania z dziećmi i młodzieżą, by rozmawiać o bezpiecznych formach spędzenia wolnego czasu. Podczas rozmów z uczniami lokalnych szkół i przedszkoli funkcjonariusze omawiali zagrożenia, z którymi mogą się spotkać na: drogach, w domu, w szkole, a także podczas wypoczynku na stokach wskazując sposoby na ich unikanie. 

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego realizując działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w aspekcie zbliżających się ferii zimowych, tym razem spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. Pogadanki dla dzieci przygotowała funkcjonariuszka Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji opierając się o założenia realizowanych obecnie programów prewencyjnych. Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. 

Podczas spotkań policjantka zapoznawała uczniów z sytuacjami zagrażającymi ich życiu i zdrowiu, a także omawiała sposoby przeciwdziałania tym niebezpieczeństwom. Funkcjonariuszka zwracała również szczególną uwagę na: 

  • właściwe zachowania w sytuacjach trudnych, 
  • bezpieczeństwo podczas kontaktu z osobą obcą,
  • właściwe spędzanie czasu wolnego i bezpieczne zabawy,
  • zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy nartach, sankach oraz rowerze,
  • zabawy na śniegu i w obrębie zamarzniętych zbiorników wodnych.

Policjantka omówiła także temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w miejscach wyznaczonych i nie, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, zachowanie na chodniku oraz bezpiecznego podróżowania autem w pasach lub specjalnych fotelikach. 

Tego typu spotkania z dziećmi, jak co roku będą cyklicznie realizowane w różnych placówkach oświatowych.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490