Ta strona używa plików cookie!
close

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – edukacja dzieci poprzez zabawę

Data dodania: 7 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniów z Iwin. Dzieci m. in. na hulajnogach poprzez zabawę zdobywały wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu spotkali się w Miasteczku Ruchu Drogowego z uczniami Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Iwinach, aby ćwiczyć właściwe zachowania w ruchu drogowym. 
 
Dzieci wzięły udział w zajęciach na hulajnogach i poprzez zabawę zdobywały wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie z uśmiechem na twarzy i dużym zaangażowaniem uczestniczyli w szkoleniu. Grupa najmłodszych została podzielona na: dzieci jeżdżące na hulajnodze, kolejne dzieci były pieszymi, a jeszcze inne tworzyły  wirtualny samochód. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, rodzaje znaków drogowych oraz numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacjach kryzysowych.   
 
Zespół Szkolno –Przedszkolny w Iwinach uczestniczy w programie „Bezpieczny Dolnoślązak” pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.  
 
Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

Galeria