Ta strona używa plików cookie!
close

Bez uprawnień i z 2 promilami – motocyklista zatrzymany po pościgu

Data dodania: 8 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Policjanci ruchu drogowego z trzebnickiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań pościgowych, zatrzymali pijanego motocyklistę, kierującego pojazdem bez uprawnień. Mężczyzna wcześniej nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że kierował motocyklem mając blisko 2 promile.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze patrolując radiowozem oznakowanym drogi powiatu trzebnickiego, w miejscowości Miłonowice zauważyli jadący motocykl marki Honda. Postanowili zatrzymać go do kontroli.

Kierujący zlekceważył sygnały do zatrzymania, ominął radiowóz i zaczął uciekać. Jechał z dużą prędkością, łamiąc przepisy ruchu drogowego. Policjanci powiadomili o tym fakcie dyżurnego trzebnickiej komendy i ruszyli za nim.

Po zatrzymaniu okazało się jaki był powód podjęcia próby ucieczki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego blisko 2 promile alkoholu. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 26 – letni mężczyzna nie posiada żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a jego motocykl na parking strzeżony. Kierujący odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania się do policyjnej kontroli, jazdę bez uprawnień oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

asp. szt. Paweł Petrykowski  

(źródło – KPP Trzebnica)