Ta strona używa plików cookie!
close

Będący po służbie policjant zareagował i zatrzymał sprawcę uszkodzenia pojazdu

Data dodania: 19 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Natychmiastowa reakcja będącego po służbie funkcjonariusza z powiatu wałbrzyskiego doprowadziła do zatrzymania sprawcy uszkodzenia samochodu osobowego zaparkowanego przy jednej z ulic. Podejrzany odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Funkcjonariusz ze Świebodzic będąc na wolnym około godziny 23 widząc nietrzeźwego mężczyznę, który wyładowuje swoje zdenerwowanie niszcząc samochód, podjął zdecydowaną interwencję, zatrzymał sprawcę i do przyjazdu patrolu z Komisariatu I w Wałbrzychu nie pozwolił mu oddalić się z miejsca przestępstwa. Zaalarmowani wałbrzyscy funkcjonariusze niezwłocznie udali się na interwencję i ustalili, że 47-letni wałbrzyszanin uszkodził przednią szybę, pokrywę silnika oraz oba reflektory zaparkowanego przy jednej z ulic samochodu.

Straty oszacowane zostały na kwotę blisko 5 tysięcy złotych. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 1,3 promila. 47-letni wałbrzyszanin za uszkodzenie pojazdu będzie odpowiadał przed sądem. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

Powiązane wiadomości