Ta strona używa plików cookie!
close

Babciu, dziadku nie daj się oszukać – uczniowie na rzecz bezpieczeństwa seniorów

Data dodania: 19 maja 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci w ramach programu „Kochana Babciu, Najdroższy Dziadku” przeprowadzili spotkanie, podczas którego uczniowie z pięciu szkół zaprezentowali występy artystyczne o treściach edukacyjnych skierowane do seniorów. 

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w ramach wojewódzkiego projektu zorganizowali w Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł spotkanie, podczas którego uczniowie szkół zaprezentowali występy artystyczne pod hasłem Babciu, Dziadku nie daj się oszukać.

Do konkursowych działań profilaktycznych zgłosili się uczniowie:

- klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 1 MSZ nr 2 w Bolesławcu – opiekun Irena Bartosz,

- klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 MSZ nr 3 w Bolesławcu – opiekunowie Sylwia Łukasiewicz – Nawieśniak i Justyna Paszek,

- uczniowie klas II- VI Szkoły Podstawowej w Brzeźniku – opiekun Joanna Kolasa,

- uczniowie klasy Ia Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu - opiekun Ewa Ołenicz – Bernacka,

- uczeń klasy III Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu - opiekun Beata Janiec.

Wszystkie występy w Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł osobiście obejrzała autorka i koorydantorka tych działań na terenie całego województwa dolnośląskiego sierż. szt. Beata Borowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Program „Kochana Babciu, Najdroższy Dziadku” adresowany jest do seniorów i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym. W trosce o ich bezpieczeństwo bolesławieccy policjanci podejmują od wielu lat działania na rzecz minimalizacji zagrożeń i dlatego też włączyli się w wojewódzki program.

Wszyscy uczniowie i opiekunowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością w działaniach na rzecz babć i dziadków. Przybyli na spotkanie seniorzy byli zachwyceni występami swoich wnucząt. Każdy otrzymał naklejkę na telefon i ulotkę z poradami jak nie stać się ofiarą oszustów.

Wiemy już dzisiaj, że uczniowie z Brzeźnika przygotowali na 8 czerwca br., w swojej miejscowości kolejny występ dla babć i dziadków.

Laureaci przedstawią swoje spektakle w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
Oficer Prasowy
asp. A. Kublik – Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990 

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości