Ta strona używa plików cookie!
close

Aż 3 promile miał kierowca auta, który staranował 4 pojazdy - chwilę po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 9 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który staranował cztery auta. Do zdarzenia doszło w nocy na terenie Leśnicy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało aż 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu i teraz za swój czyn będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, bezpośrednio po zdarzeniu, zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który doprowadził do kolizji z czterema innymi pojazdami. Według relacji świadka zdarzenia, mężczyzna na jednej z ulic w Leśnicy, wykonując manewr cofania, uderzył w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy. Nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. Po przejechanych niecałych 100 metrach staranował kolejne dwa auta.

Policjanci zatrzymali kierowcę. Wtedy okazało się, że 27-latek ma 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu, a samochód został odholowany na parking.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji drogowych.

Przypomnijmy, że w przypadku spowodowania nawet drobnej kolizji, nie ma co liczyć na ochronę z polis ubezpieczeniowych AC /OC.  Ubezpieczyciel naturalnie wypłaci wszystkim innym osobom poszkodowanym należne świadczenia, ale najpewniej zwróci się o zwrot wypłaconych kwot. 

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Dariusz Rajski

nadkom. Krzysztof Zaporowski