Ta strona używa plików cookie!
close

Awantura domowa zakończona w policyjnym areszcie – powodem zatrzymania amfetamina znaleziona w odzieży

Data dodania: 18 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Trzebniccy policjanci w trakcie interwencji dotyczącej awantury domowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W odzieży agresywnego domownika znaleziono amfetaminę, z której można by było uzyskać 350 porcji tego środka odurzającego. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za tego typu czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy udali się na interwencję domową w związku z awanturą. Na miejscu zastali zgłaszających, którzy oświadczyli, że ich syn jest wobec nich wulgarny i agresywny, a ponieważ była późna godzina, chcieli spokojnie położyć się spać. Policjanci już na samym początku zauważyli, że 35-letni mieszkaniec gminy Trzebnica był niespokojny, i wyraźnie pobudzony. Jak się później okazało, były ku temu wyraźne powody. W trakcie przeszukania jego odzieży funkcjonariusze ujawnili woreczki strunowe, w których znajdował się proszek koloru białego. Po przebadaniu substancji potwierdzono, że jest to amfetamina.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, w tym również to, skąd podejrzany miał środki odurzające.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za posiadanie narkotyków może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Trzebnicy
sierż. szt. Daria Szydłowska
tel. 694-438-826