Ta strona używa plików cookie!
close

Auto po dach załadowane nielegalnym tytoniem – policjanci zatrzymali mężczyznę

Data dodania: 23 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Przewoził prawie 90 worków krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Wrocławia namierzali i zatrzymali samochód, którym mężczyzna przewoził kontrabandę. Okazało się, że to 47-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń podatkowych powstałych w związku z nielegalnym procederem oszacowano na blisko 45 tysięcy złotych. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej komendy miejskiej, w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych, namierzyli pojazd mogący służyć do przestępczego procederu. Prowadząc obserwację przemieszczających się samochodów, tuż przed 8 rano, policjanci zlokalizowali to auto na jednej z ulic w centrum miasta. Kierowca czarnego SUV-a jechał nie spodziewając się w ogóle interwencji Policji.  Ze względu na charakter sprawy, zatrzymanie realizowali je policjanci Grupy Realizacyjnej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany.

Okazał się nim 47-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. W środku pojazdu funkcjonariusze, znaleźli prawie 90 worków z krajanką tytoniową. Nielegalny towar został zabezpieczony, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Tytoń nie posiadał polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń podatkowych, oszacowane zostały na kwotę blisko 45 tysięcy złotych.   

Policjanci ustalają obecnie skąd mężczyzna posiadał tytoń oraz gdzie miał on dalej trafić. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za przewożenie nielegalnego tytoniu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.  

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

 

Galeria